Výuka jízdy na koni Pardubice

Výuka jízdy na koni Pardubice nabízíme lekce pro všechny standardy a věkové kategorie jezdců napříč širokou škálou jezdeckých disciplín.  Ať už jste nikdy nejezdili, nebo máte více zkušeností, ale rádi byste vyzkoušeli něco nového, naši zkušení koně a přátelští trenéři jsou tu, aby vám pomohli.

Máme tým oddaných nadšených učitelů, všichni s mírně odlišnými styly výuky, takže si určitě najdete lekci, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Mate speciální přání

Pokud máte nějaké speciální potřeby, které budou vyžadovat speciálního koně nebo vybavení, dejte nám prosím vědět při rezervaci dole v poznámkách Nebo zavolejte viz kontakty. Máme speciální koně a dobře vycvičené koně, abychom pomohli většině lidí, aby si koně mohli užívat. Lekce na Ranci pod Kunětickou horou zpravidla trvají buď jednu hodinu nebo půl hodiny, což zahrnuje čas nasedání a sesedání.

Výuka jízdy na koni Pardubice

Budete přesměrováni na rezervační systém

Tréninkové lekce jízdy na koni pro děti

Výuka jízdy na koni v Pardubicích děti ve věku od dvou do šesti let se mohou zúčastnit našich speciálních půlhodinových zábavných lekcí pod vedením maminky/tatínka a našeho instruktora. 

Lekce jízdy na koni úplné začátečníky

Pro ty, kteří nikdy nejezdili, může být uspořádána 30minutová lekce na otěži, která jim pomůže dostat se do situace. Děti do 3 let mohou jezdit na jednom z našich miniaturních poníků.

Soukromé lekce

Soukromé, individuální lekce mohou být uspořádány podle vašeho přání pro jakoukoli úroveň schopností a pokrývající jakákoli témata, která byste chtěli. To může být velmi efektivní způsob, jak stavět na konkrétních dovednostech. Během týdne je obvykle více času na soukromé lekce, ale lze je zařadit i o víkendech, pokud je o tom dostatečně předem informováno. Ty mohou trvat půl hodiny nebo 1 hodinu.

Sdílené soukromé lekce 

To může být užitečná možnost, pokud rodina nebo skupina přátel se chce odreagovat v přírodě na koních zkusit něco nového. Můžete si rezervovat půl hodiny nebo jednu hodinu pro skupiny 2 až 6 jezdců.

Budete přesměrováni na rezervační systém

Výuka jízdy na koni pro větší skupiny

Máte-li zájem o lekce pro větší skupinu, např. školy, mládežnické skupiny nebo firemní skupiny, kontaktujte nás, abychom probrali vaše požadavky. 

Čím trénink koně u nás začíná

Trénink koní může být zábava, ale také může být docela výzvou. Pro začátečníky je asi nejlepší nechat výcvik mladých koní na našich zkušenějších trenérech. Mladí lidé jsou příliš nepředvídatelní a pro úspěch jsou zapotřebí znalosti, načasování a dovednosti.

Ve skutečnosti trénujeme naše koně – dokonce i ty extenzivně trénované, pokaždé, když s nimi komunikujeme. Když svého koně naučíte něco nového, znamená to, že jste se také něco naučili vy, a to je velmi obohacující.

Společné probereme, co by měl váš kůň znát a co budeme potřebovat vědět, aby jsme Vašeho koně trénovali.

 1. Co byste měli vědět, než začneme
 2. Co potřebuje vedet váš kůň
 3. Bezpečné věci, které můžeme koně naučit
 4. Běžné problémy s tréninkem a chováním
 5. Co byste svého koně neměli učit

Tajemství efektivního tréninku koně

Je jednoduché: Musíte vědět, kdy přestat. Největším tajemstvím tréninku koně je ukončit každé setkání na přátelské úrovni, s koněm uvolněným a vnímavým. Chcete-li to udělat, musíte se naučit, jak daleko můžete na koně tlačit, kolik můžete žádat a na jak dlouho, než to bude příliš mnoho. 

Linie je u každého koně jiná. Zde přichází na řadu schopnost koně číst, protože koně dávají signály, když toho mají příliš mnoho. Čím více poznáme koní s, kterými pracujeme, tím snáze vidíme rozdíly mezi jednotlivými temperamenty a jejich schopností zvládat psychický i fyzický tlak tréninku. Zkušenosti se v této oblasti počítají.

Výcvik jezdců

 • Každý z našich koní má své vlastní sedlo, abychom mohli co nejvíce předejít nepohodlí a případným zdravotním problémům.
 • Všechny naše koně pro vás nejprve připravujeme prací ze země a vedeme k jemnosti, citlivosti a zvyšování výkonnosti pravidelným přiježďováním a tréninkem
 • Jezdecký výcvik vedeme v ohledu na nejnovější poznatky o anatomii a fyziologii koně i člověka a v inspiraci mnoha moderních jezdců a tréninkových metod
 • Velmi nám záleží na tom, aby naši svěřenci věděli nejen co mají na koni dělat, ale také proč a hlavně jak, čímž se velmi razantně odlišujeme od většiny stájí, kde bývá pouze řečeno co.
 • Odmítáme vyučovat obvyklé „trenérské zkratky“ vedoucí sice k rychlému výsledku, avšak bez pevného a fungujícího základu, na kterém by se dalo dále stavět a budovat
 • nepoužíváme zakázané či násilné tréninkové a jezdecké metody