Ranč pod Kunětickou horou

Jsme nezisková organizace, která se zabývá chovem českých zvířat pro zachování povědomí o těchto zvířatech. Dále zajištujeme jízdu na koních pro děti, dospělé pod vedením zkušených instruktorů. Profesionální péči a ustájení koní.

Naše svěřence můžete vidět na různých akcích – účastníme se pravidelně dětských dnů, sportovního parku, bitvy na Chlumu u Hradce Králové a dalších akcí. Ve spolupráci s RadaSenioru.cz zajištujeme akce na podporu seniorů.

Dále se věnujeme ustájení koní. Nabízíme návštěvy pro školy a školky s výkladem a možností si zvířátka pomazlit a nakrmit. Rovněž nabízíme jízdu dětí na koních a ponících, procházky do přírody a samostatné vyjížďky pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Nacházíme se v blízkosti města (mapa a kontakt) Pardubice ve výborné dostupnosti z Hradce Králové v docházkové vzdálenosti ze zastávky autobusu (cca 30m).

Provedeme vás celým areálem, kde se nacházejí ohrady a ubikace našich svěřenců s popisky druhu zvířete, jménem a příběhem jak se k nám svěřenec dostal. V areálu se nacházejí kozy, ovce, Skotský náhorní skot, prasátka, drůbež, koně a poníci, jeleni, kuna, liška, mufloni, daňci, a morčátka.